Čomu sa pri HV vyhnúť?

Únik tepla von oknami 30 až 50%Nevykonávame hydraulické vyváženie čiastkovo alebo nekompletne

Existuje niekoľko problémov, ktoré môžu vzniknúť nesprávnym návrhom hydraulického vyváženia alebo vykonaním vyváženia bez niektorých dôležitých súčastí. Všetky tieto problémy však vytvára iba naša konkurencia, pretože my nikdy nevykonávame hydraulické vyváženie čiastkovo alebo nekompletne. V tomto článku vám popíšeme niekoľko možností, ako vám iné spoločnosti vykonajú síce lacnejšie, ale v skutočnosti nefunkčné hydraulické vyregulovanie.

Nevýhody hydraulického vyváženia bez termostatických hlavíc

Termostatická hlavica

Termostatická hlavica

Niektoré spoločnosti vykonávajú hydraulické vyváženie bez termostatických hlavíc. V skutočnosti takéto vyváženie spĺňa literu zákona, pretože zákon neprikazuje šetriť a ovládanie vysokoodporových ventilov je možné aj ručne bez termostatických hlavic, ale len tak, že je radiátor zapnutý alebo vypnutý. Preto ak do miestnosti zasvieti slnko, vznikne podstatné prekurovanie. Počas prítomnosti v miestnosti je možné radiátor vypnúť, ale počas neprítomnosti nemá kto, taktiež vypnutie radiátorov počas neprítomnosti v miestnosti nie je dobrým riešením, pretože aj steny vychladnú, kondenzuje sa na nich vlhkosť a na stenách vznikajú plesne.

Cena hydraulickéhovyváženia

Manuálna regulácia


Manuálna regulácia spotreby tepla je veľmi náročná a tak si vlastník bytu nakoniec vyberie otváranie okna a "vykurovanie vonkajších priestorov". Hydraulické vyváženie odstránilo nedokurovanie a preto je na vyššiu teplotu vykurovaných viac bytov, to znamená, že teplo sa spotrebúva aj v pôvodne nedokurovaných častiach. Z tohto dôvodu môže spotreba tepla pri hydraulickom vyvážení bez termostatických hlavíc dokonca narásť. Hydraulické vyváženie bez termostatických hlavíc jednoducho teplo nešetrí.

Lacnejšie neznamená lepšie

Naša konkurencia často ponúka svojim zákazníkom oveľa lacnejšiu, ale v skutočnosti nefunkčnú variantu merania na radiátoroch. Problémom je vybavenie radiátorov pomerovými meračmi bez hydraulického vyváženia. Bez hydraulického vyváženia je meranie pomerovými rozdeľovačmi nekorektné, pretože pri pôvodných nizkoodporových armatúrach dochádza pri privretí ventilu na jednom radiátore k natláčaniu prebytočného prietoku do okolitých radiátorov a spätne, pri privretí iných radiátorov sa natláča vyšší prietok aj do toho, ktorý bol privretý ako prvý. Pri nízkoodporových armatúrach nie je možné využiť ani regulátory diferenčného tlaku a tak teplo, ktoré dodávateľ tepla vyrobí sa v dome aj spotrebuje. Nič sa neušetrí, ale mnohí zaplatia za teplo viac, ako pôvodne bez merania.

Chcete sa dozvedieť viac o našich službách ? Čítajte ďalej.

Kontakt ESM Yzamer

Zaujalo Vás toto riešenie?

Radi vás kontaktujeme a odpovieme na vaše otázky. Vyplnte náš kontaktný formulár.

Smart monitoring Heat2go

SLEDUJTE NOVINKY

ESM Yzamer / Facebook
ESM Yzamer / Youtube
ESM Yzamer Blog
Naše riešenia
Plastové Predizolované potrubia
Inteligentné riadiace systémy
Plynové tepelné čerpadlá
Rozúčtovanie vykurovacích nákladov
Prevádzka zdrojov tepla
Mikroturbíny Capstone

TIPY NA UŠETRENIE

Plynové tepelné čerpadlá
Plastové predizolované potrubia