Úspory tepla

Únik tepla von oknami 30 až 50%Spotreba nižšia o 25 až 40%

Na základe našich skúseností sa po hydraulickom vyvážení s termostatickými ventilmi kombinovanom s pomerovými rozdeľovačmi vykurovacích nákladov môže spotreba tepla za dom znížiť o 25 až 40% oproti pôvodnému stavu. Táto úspora je priemerná a v bytovom dome sa nachádzajú byty s vyššou aj nižšou spotrebou. Byty, ktoré šetria, môžu ušetriť až 50% tepla oproti pôvodnému stavu. Naše hydraulické vyregulovanie a nasadenie pomerových rozdeľovačov vykurovacích nákladov tieto úspory umožňuje a vyžaduje si iba ochotu šetriť.

Bezproblémová regulácia spotrebyNeplaťte za svoje alebo susedové otvorené okná

Pomocou hydraulického vyváženia s termostatickými ventilmi a pomerovým meraním na radiátoroch je možné znížiť spotrebu tepla na úroveň 0.35 až 0.25 GJ/m² za rok. Pri ploche bytu 80 m² a cene tepla 26 € za GJ to znamená ročné náklady najviac 600 €. V prípade, že takéto hodnoty nedosahujete, pravdepodobne platíte za svoje alebo dokonca susedove otvorené okná. Určite sa preto informujte o možnosti hydraulicky vyregulovať vykurovaciu sústavu a nainštalovania pomerových rozdeľovačov vykurovacích nákladov.

Merajte svojuspotrebu

Merajte svoju spotrebu

Ak sa v dome vykoná iba hydraulické vyváženie s termostatickými ventilmi, no bez merania v bytoch, býva úspora podstatne nižšia, najčastejšie 10 až 20%. Zníženie efektu šetrenia je spôsobené nedostatočnou motiváciou, pretože ak spotrebu nič nemerá, spotrebitelia nemajú záujem o šetrenie. Pre dosiahnutie výsledkov hydraulického vyváženia je potrebné dodať taktiež pomerové rozdeľovače vykurovacích nákladov, ktoré majú pri použití dvojsnímačového modelu cenu 27 €. Tieto pomerové rozdeľovače sú vybavené odpočtom pomocou čipovej karty, takže nie je potrebné vstupovať do bytu pri odpočte.

Cena hydraulickéhovyváženia

Cena hydraulického vyváženia


Pri úsporách a návratnosti je potrebné prihliadať aj na náklady spojené s hydraulickým vyvážením, ktoré sú v každom objekte individuálne a závisia od spôsobu zapojenia vykurovacej sústavy. Najčastejšie sa však pohybujú v rozmedzí od 49 do 67 € krát počet radiátorov v dome (vrátane DPH). Našim zákazníkom za túto cenu poskytujeme projektovú dokumentáciu a projekt, dodanie termostatických ventilov vrátane termostatických hlavíc a ich následná montáž, regulátory diferenčného tlaku, nastavenie sústavy a vystavenie odovzdávacieho protokolu s návodom na obsluhu a údržbu vykurovacej sústavy.

Kontakt ESM Yzamer

Zaujalo Vás toto riešenie?

Radi vás kontaktujeme a odpovieme na vaše otázky. Vyplnte náš kontaktný formulár.

Smart monitoring Heat2go

SLEDUJTE NOVINKY

ESM Yzamer / Facebook
ESM Yzamer / Youtube
ESM Yzamer Blog
Naše riešenia
Plastové Predizolované potrubia
Inteligentné riadiace systémy
Plynové tepelné čerpadlá
Rozúčtovanie vykurovacích nákladov
Prevádzka zdrojov tepla
Mikroturbíny Capstone

TIPY NA UŠETRENIE

Plynové tepelné čerpadlá
Plastové predizolované potrubia